O nas

Ozonowanie zabija bakterie ( m.in.: E.coli, Salmonella, bakteria boleriozy)

Ozonowanie usuwa z pożywienia związki chemiczne służące do konserwacji owoców i warzyw, pestycydy oraz hormony i antybiotyki z mięsa

W dzisiejszych czasach samo umycie pod bieżącą wodą przed spożyciem owoców, warzyw, czy też mięsa nie wystarczy, aby pozbyć się szkodliwych substancji. Zwykła woda nie poradzi sobie z toksycznymi pestycydami, ponieważ skład pestycydów został tak skonstruowany, aby na powierzchni owoców lub warzyw tworzyła się oleista, niezmywalna przez deszcze ( wodę) powłoka. Natomiast dzięki ozonowaniu warzyw i owoców, powłoka ta zostanie skutecznie zlikwidowana w ciągu kilkunastu sekund. Także podczas ozonowania mięsa zostaną skutecznie usunięte wszelkie znajdujące się w jego składzie związki chemiczne wraz z antybiotykami. W trakcie ozonowania mięsa na powierzchni wytworzy się kleista piana o konsystencji gumy, którą po procesie ozonowania trzeba usunąć ( pestycydy, hormony, antybiotyki). Mięso powinno znajdować się w płynie nieco dłużej i zależy to od wielkości kawałka, zwykle wystarczy ok. 5-20 min.

Tradycyjne ozonatory generują ozon w formie gazu, który w większej ilości i stężeniu jest szkodliwy dla zdrowia. Używając dozownika Lotus Pro nie ma obaw o zbyt wysokie stężenie gazu w powietrzu , ponieważ ozon łączony jest bezpośrednio z wodą  w kontrolowanej ilości. Tak przygotowana woda nadaje się również do bezpośredniego zalania żywności. Stężenie ozonu jest tak bezpieczne, że można nawet napić się tej wody bez żadnych problemów. 

Rozmowa w TVN na temat pozbywania się pestycydów: Program telewizji TVN – Agnieszka Piskała, dietetyczka. Skuteczne mycie owoców i warzyw Ozonowanie konserwuje i wydłuża świeżość oraz zdatność do spożycia.

Aby sprostać oczekiwaniom współczesnego rynku spożywczego przedsiębiorcy rolno- spożywczy musza prowadzić gospodarstwa na zasadach gospodarstwa zrównoważonego rolnictwa (z minimalną ilością lub bez używania pestycydów). Woda używana w tej branży to środowisko rozwoju bakterii i pleśni. Stosowanie w tej branży wody ozonowanej , która w naturalny sposób oczyszcza warzywa i owoce i w ekologiczny sposób wydłuża ich przydatność do spożycia to jedyny słuszny wybór. Proces ozonowania wykorzystywany jest do dezynfekcji żywności przy produkcji mięsa czy myciu warzyw i owoców, ponieważ ozon skutecznie opóźnia psucie tych produktów. Np.: Grupa Producentów Owoców i Warzyw – GPOiW Polfarm Sp. produkuje około 30 tys. ton warzyw rocznie, które w większość są myte wodą ozonowaną. W dzisiejszych czasach funkcjonowanie przedsiębiorstw bez ozonu byłoby bardzo kosztowne. Po ozonowaniu jakość wody do mycia owoców i warzyw jest na poziomie jakości butelkowanych wód mineralnych (pozbawiona wszelkich szkodliwych mikroorganizmów).

Ozonowanie owoców i warzyw:
Sprawdź to! 

Ozonowanie likwiduje brzydkie zapachy

Dezodoryzacja jest to proces usuwania brzydkich zapachów, zarówno artykułów codziennego użytku (np. dym papierosowy), powietrza wewnątrz pomieszczeń lub obiektów, jak również strumieni gazów, pochodzących np.: z hodowli lub obiektów gospodarki komunalnej. Podczas dezynfekcji utleniony ozon oprócz odkażania usuwa także brzydkie zapachy z wnętrza pomieszczeń oraz pojazdów, włącznie z tymi, które wniknęły np.: w tapicerką meblową oraz samochodową. Często brzydkim zapachem przesiąknięta jest nie tylko tapicerka meblowa, ale także dywany, ściany i meble. Ozonowanie nie maskuje woni jak odświeżacze powietrza, lecz skutecznie eliminuje brzydki zapach z otoczenia. Ozonowanie usuwa również woń stęchlizny, starzyzny, zapachy po pożarach, nadpaleniach (ozonowanie pogorzelisk) . Wystarczy spryskać się woda ozonowaną, a zneutralizuje także zapach z kominka i paleniska, czy potu. Jest tak skuteczny w działaniu, że używa się go w miejscach gdzie leżały zwłoki i żadne inne środki nie działają.

Ozonowanie to sprawdzony w laboratoriach sposób dezynfekcji, bezpieczny dla ludzi (u nas w formie wodnej mgiełki – Aqueous Ozone). Dezynfekcja ozonem jest nietoksyczna, niealergiczna, łatwa i tania w użyciu (po dezynfekcji cząsteczki ozonu powracają do stanu wody i tlenu).

Nasz środek dezynfekujący AQUEOUS OZONE, to zmodyfikowany i stabilizowany wodny roztwór ozonu, który przy niewielkich nakładach możemy produkować w każdej nawet niewielkiej firmie. Po dezynfekcji cząsteczki ozonu powracają do stanu wody i tlenu. Dezynfekcja ozonem eliminuje związki chemiczne z użytku, które są szkodliwe dla środowiska i niezwykle toksyczne. Koszt wyprodukowania 1 l płynu do dezynfekcji to 0,35 zł – 0,50 zł, W zależności od rodzaju wkładu i żądanej sprawności. Nasze rozwiązanie jest kompletne, bezpieczne i kompleksowo rozwiązuje problemy dezynfekcji.

Profilaktyka czy Szczepionki ?

Same szczepionki i lekarstwa nie zawsze chronią przed chorobami oraz powikłaniami po ataku wirusów czy bakterii. Najlepsze jest podejście systemowe, holistyczne do walki z drobnoustrojami. Podstawowe zagrożenie wirusami, bakteriami i grzybami chorobotwórczymi może być znacznie zmniejszone, przy zastosowaniu właściwej profilaktyki. Dobra bioprewencja to zapewnienie środowiska maksymalnie wolnego od chorobotwórczych wirusów, bakterii oraz grzybów. Tylko takie warunki mogą zapewnić później stosowanym szczepionkom pełny skutek.

Potwierdzony i bezpieczny sposób, o szerokim spektrum działania w walce z  wirusami, bakteriami oraz grzybami w naszym codziennym życiu to OZONOWANIE. Istnieją różne formy ozonowania i jego stosowania : postać gazu, wodny roztwór, maść ozonowana. Dezynfekcja ozonem ma potwierdzoną w 99.99 % skuteczność w walce z wirusami, bakteriami i grzybami oraz jest bezpieczna i neutralna dla środowiska naturalnego. Tradycyjne środki dezynfekujące działają podrażniająco, zanieczyszczają wodę, a przede wszystkim przy ich produkcji zużywa się wielokrotnie więcej wody od ich samej objętości. Natomiast dezynfekcja ozonem eliminuje związki chemiczne z użytku, które są szkodliwe i przede wszystkim toksyczne dla środowiska naturalnego.

Gdzie zawsze powinno używać się wody ozonowanej

  1. Dezynfekcja powierzchni używanych przez gości ; szybkie odświeżenie i dezynfekcja wnętrza pokoju dla nowego gościa.
  2. Gastronomia – likwidowanie zapachów pochodzących z kuchni, smażalni, toalet; odświeżenie powietrza wewnątrz sal konsumpcyjnych; dezynfekcji pomieszczeń; ozonowanie żywności.
  3. Branża spożywcza – dezynfekcja pomieszczeń; wydłużanie świeżość żywności i jej zdatność do spożycia; usuwanie z pożywienia związków chemicznych, pestycydów, hormonów i antybiotyków.

Dezynfekcja ozonem powinna stać się standardem, ponieważ jest to najlepsze podejście systemowe do walki z drobnoustrojami oraz jest bezpieczne dla ludzi i zwierząt i nie jest toksyczne dla środowiska naturalnego. Ozonowanie to sprawdzony w laboratoriach sposób dezynfekcji, bezpieczny dla ludzi ( u nas w formie wodnej mgiełki – Aqueous Ozone), nietoksyczny, niealergiczny i łatwy oraz tani w użyciu .

Jest na ten temat wiele opracowań i zachęcamy do zapoznania się z nimi, a m.in: 

Dezynfekcja Ozonem – Zalecenia Ministerstwa
Czy ozon jest skuteczny?
Scroll to Top